AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Cum ati descoperit animeurile?

In jos 
AutorMesaj
Cherry*chan
Admin
Admin

Leu feminin
Numarul mesajelor : 6837
Localizare : in my strawberry world

Data de inscriere : 17/10/2008

MesajSubiect: Cum ati descoperit animeurile?   Dum Dec 28, 2008 8:49 pm

pai.....eu nu le'am descoperit demult.....defapt aunl asta prin aprilie-mai .........
............mda'....Pc'u meu vechi nu mai mergea si ma rugam de el in fecare zi sa se deschida si degeaba TT^TT .......2 luni cat nu am avut Pc nu aveam ce face in fiecare seara asa ca ma uitat la televizor....muzica sa desene.....
.....o data am dat pe animax si avea kyoro chean ><" .....atunci imi placea......am lasat acolo.....si apoi am vazut mai multe animeuri........de majoriatea am aflat de la caty (colega mea) ........prima data am aflat ca si ea se uita la kyoro chean......apoi mi'a zis si de altele ca hell girl si mew mew power.........apoi mi'am luat alt PC.....pana prin septembrie am continuat sa ma uit la animeuri.....*aveam TV pe PC * ......dar apoi am cam renuntat........dar din cand in cand inca ma mai uit ^^"

Romeo, take me somewhere we can be alone
I'll be waiting, all there's left to do is run
You'll be the prince and I'll be the princess
It's a love story
Baby, just say yes

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fananime.forumgratuit.ro
Dee-Dee-chan
Nou venit
Nou venit

Gemeni feminin
Numarul mesajelor : 17
Localizare : Marte,Romania,Alba Iulia ;)

Data de inscriere : 28/12/2008

MesajSubiect: Re: Cum ati descoperit animeurile?   Dum Dec 28, 2008 9:45 pm

PAi ...pirma mea intalnire cu un anime a fost atunci cand se difuza pe Tvr1 Cardcaptors: Sakura .Pe atunci va dati seama ca nu stiam nici macar termentul de anime.Despre ele prorpiu zis am aflat cam pe la inceputul anului,cand mai zicea lumea pe un site un witch despre animeuri si am tot aflat despre unele.Mi-a placut,dar nu ma prea uit constant Very Happy .Cand ma apuca urmaresc ,dar nu stau ore intregi doar la animeuri.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Venox
Nou venit
Nou venit

Sagetator feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : In a sick world >.

Data de inscriere : 10/03/2009

MesajSubiect: Re: Cum ati descoperit animeurile?   Mar Mar 10, 2009 8:37 am

My first time was when I was a little child.Aveam in jur de 5-6 ani si urmaream Sailor Moon pe TVR 1.Pe vremea aceea nu stiam ce e anime si cu ce se mananca,dar eu eram fascinata de transformarile si atacurile fetelor si de faptul ca ele mereu erau unite.Tin minte ca atunci cand mergeam cu mama prin magazine si vedeam ceva cu Sailor Moon o puneam sa imi cumpere O_O.
In mod constient a fost Inuyasha.Atunci eram prin clasa a5a *aveam 10 ani* si o colega a inceput sa-mi povesteasca despre el,eu i-am zis ca e desen si ca o sa ma uit,ea nu..e anime,eu am ramas un pic blocata.Seara mi-am adus aminte de ce mi-a povestit si m-am apucat sa ma uit.Am fost vrajita iar O_O si am continuat sa-l urmaresc,apoi am descoperit altele.
Cam asa am descoperit eu anime-urile.
Sus In jos
Shep
Membru avansat
Membru avansat

Capricorn feminin
Numarul mesajelor : 130
Localizare : Marte...

Data de inscriere : 05/06/2009

MesajSubiect: Re: Cum ati descoperit animeurile?   Sam Iun 13, 2009 8:44 pm

Hmm...Toata lumea a vazut primul anime Sailor Moon...Insa eu am vazut primul anime tot pe la varsta de 5-6 ani...Ma uitam la DBZ sau ma rog...Songoku =]]...Nu stiu de ce-mi placea atat de acel anime...Si chiar astazi mi-am amintit de Picolo =]]...Anyway...Primul anime vazut pe Animax a fost MMP^^...Si daca dam episodul ala la o partea(Ca am vazut doar unul) ar fi Slayers ^^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animehellsing.vampire-legend.com
SakuritzaLoveSasuke
Membru avansat
Membru avansat

Rac feminin
Numarul mesajelor : 103
Localizare : Home

Data de inscriere : 12/07/2009

MesajSubiect: Re: Cum ati descoperit animeurile?   Mar Iul 14, 2009 6:50 am

Primul meu anime a fost Naruto,acum vreo 2 ani...e clar imi placea asa de mult(l-am vazut si pe jetix,apoi pe animax)si apoi am accesat site-ul si am vazut mai mult asa zise anime-uri si mi-au placut...la nebunie...numai asta visam cu cat ma uitam mai mult la anime imi placea...mult de tot...=de aici a inceput my story cu anime-urile...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://chipsly-clip.hi5.com
Aly
Nou venit
Nou venit

Rac feminin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : Pe scaun...

Data de inscriere : 09/09/2009

MesajSubiect: Re: Cum ati descoperit animeurile?   Mier Sept 09, 2009 9:03 pm

Eu am descoperit animeurile de mica, desi nu stiam ca acele "desene" se numesc animeuri. Primul anime a fost Sailor Moon, si asta era pe cand aveam eu 7 ani aproximativ, dupa care au urmat card captor sakura, si dbz. Dar atunci nu stiam ca se numeau animeuri, asa ca le-am vazut oricum.
Sus In jos
Kumiko
Nou venit
Nou venit

Gemeni feminin
Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 25/12/2009

MesajSubiect: Re: Cum ati descoperit animeurile?   Sam Dec 26, 2009 10:55 am

Primul meu anime a fost Sailor Moon, care l-am vazut pe TVR1, desi nu stiam ca e neaparat anime (nici nu stiam ce inseamna cuvantul asta Smile))
Pe urma, cand a aparut Animax, am inceput sa ma uit si acolo si mi-au placut mult. Mai tarziu am aflat ca acele desene se numesc de fapt anime-uri, si uite asa a inceput pasiunea mea pentru ele ^.^
Sus In jos
Rose
Nou venit
Nou venit

Rac feminin
Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 13/11/2010

MesajSubiect: Re: Cum ati descoperit animeurile?   Sam Noi 13, 2010 10:55 pm

Nu pot spune ca ma uit intr-una la anime-uri pentru ca nu am timp,dar imi fac loc si pentru ele.Primul anime,daca se poate numii asa a fost pe CN:"Bakugan",apoi m-am uitat pe Animax si asa s-a dezlatuit atractia mea pentru anime-uri. Smile
Sus In jos
Lum
Membru
Membru

Berbec masculin
Numarul mesajelor : 54

Data de inscriere : 11/07/2009

MesajSubiect: Re: Cum ati descoperit animeurile?   Mier Apr 27, 2011 11:57 am

Eu sunt fan anime de vreo 1 ani. Aveam 11 ani si eram clasa a 5-a si locuiam la bunici. Pe atunci urmaream la televizor serialul Sailor Moon. Eu credeam ca e un desen animat obisnuit. Nu stiam ca e anime. Dar mi-a placut foarte mult. Apoi de anime am auzit oar cu 3 ani in urma. Si de atunci am mai privit inca alte 5 anime-uri Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum ati descoperit animeurile?   

Sus In jos

Cum ati descoperit animeurile?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magicland :: Anime :: Anime in general-
Mergi direct la: